YOUTH CUP TEAMS ANNOUNCED

WIDE BAY FLAMES
Oliver Bembrick
Logan Beutel
Tom Currin
Ronan Dempsey
Jack Geldard (c)
Hunter Everard
Matthew Parker
Will Robinson
Nathan Roderick
Jayden Santacaterina
Harrison Sippel (vc)
Riley Sippel

COACH: Leanne Sippell
MANAGER: Matthew Sauer

MENTOR: Nathan Hauritz

FAR NORTH FUSION
Dalton Butler
Tait Coghlan
Brashar Coutts
Steele Gadd
Myles Howard
Tristan Lopez
Aiden Matthews
Chance Riggs
Brecon Weatherstone
Matt Wilkins
Hamish Wright
Dwayne Margiotta

COACH: Anthony Potts
MANAGER: Stephen Gadd

SCORER: Andrew Wright

MENTOR: TBA

SUNS DARLING DOWNS
Morgan Bourke
Matthew Butters
Thomas Doherty
Joseph Fry
Callum Galvin
Regan Liebke
Paarth Menon
William Nason
Scott Radford
Matthew Spanner
Rex Tooley
Reilo Vermeulen

COACH: Patrick Nason
MANAGER: Brendan Galvin

MENTOR: Peter Drinnen

NQ MONSOON
John McLean
Jack Sullivan
Eric Roy
Christian Payne
Tyler Fryer
Jarrod Camer
Taj Petersen
Bailey Gould
Reece Foley
Ryan Scodellaro
Dean Jones
Oskar Morrison Beard

COACH: Adam Ibell
MANAGER: Anthony McLean

MENTOR: Alistair McDermott

GOLD COAST THUNDER
Jordan Baker
Linden Clark
Rhys Dacey
James Guthrig
Alastair Johnson
Mitchell Parkes
Harrison Ryan
Armaan Sidhu
Daniel Statham
Riley Tattle
Reef Webb
Griffith Williams

COACH: Glen Stevenson
MANAGER: Zak Lopez

MENTOR: Nathan Reardon

CQ SEAMERS
Jackson Dingle
Jake Hansen
Reuben Harrold
Josh Welsh
Connor McKenzie
Luke Sanderson
Griff Thomson
Kori Ramsden
Sam Young
Liam Welsh
Rian Pout
Chayce Newman

COACH: Troy Welsh
MANAGER: Tony Newman

MENTOR: Charlie Hemphrey

SEQ STORMERS
Isaac Hardy
Dylan Crees
Aum Thanki
Zac Fisher
Lucas Seafont
Fareed Pandie
Fletcher Madden
Jack Talbot
Tom Stevenson
Sohail Khartree
Jared Adamski
Josh Martin

COACH: Brett Schmidt
MANAGER: Mark Adamski

MENTOR: Brendan Creevey

MACKAY/WHITSUNDAY NITROS
Riley Jackson
Zane Newton
Harry Fortescue
Ryan Pietzner
Lachlan Altmann
Maison Staas
Jay O'Loughlin
Drayer Smith
Nic Beardmore
Kayne Smith
Jackson Evetts
Lachlan Holmes

COACH: TBC

MENTOR: Mick Polzin

Share this article:

Country Challenge


Dirk Tazelaar Medal Winner 2021

Mon 04 Oct 2021

Jake Roach was the standout player for the 2021 Bulls Masters Country Challenge held in Bundaberg.

Read More

Thunder and Monsoons Book Gabba Final

Mon 04 Oct 2021

Gold Coast Thunder and the North Queensland Monsoons are developing a tense rivalry that will have a new chapter when they clash in the Bulls Masters...

Read More

COUNTRY CHALLENGE TEAMS NAMED

Tue 28 Sep 2021

Who's going all out for the Gabba Final in 2021?

Read More

BULLS MASTERS COUNTRY CHALLENGE 2021

Tue 28 Sep 2021

Here is all you need to know ahead of the Country Challenge coming up this weekend.

Read More

Darling Downs Win Youth Cup 2020 in Bundaberg

Fri 18 Dec 2020

The Darling Downs Suns are your Bulls Masters Youth Cup champions for 2020 after going through the entire event undefeated.

Read More

Youth Cup Live-stream

Mon 07 Dec 2020

Once again the Bulls Masters will provide a live-stream of all games played on Salter Oval no.1 for the Youth Cup 2020.

Read More

YOUTH CUP TEAMS ANNOUNCED

Wed 18 Nov 2020

A little over three weeks to go until the Bulls Masters Youth Cup begins in Bundaberg and the teams have been named!

Read More

Country Challenge Final Set

Wed 14 Oct 2020

The Darling Downs Suns have made their first ever Bulls Masters Country Challenge Final to be played at the Gabba!

Read More
1 2 3